Baidarių nuoma

Baidarių nuoma

Siūlome Jums keliauti ir mėgautis gražiausiais Rytų Aukštaitijos regione baidarių maršrutais, kur upės vingiuoja regioniniuose ir nacionaliniuose parkuose. Naujų VISTA baidarių nuoma ir žygiai Šventosios, Nikajos, Būkos, Ligajos ir Kiaunos upėmis.

Baidarių žygiams siūlome Jums polietilenines „Vista“ baidares, kurios yra pritaikytos pasiplaukiojimui srauniose ar ramiose upėse, mažesniuose ar didesniuose ežeruose. Jūsų patogumui ir komfortui šių dviviečių baidarių sėdynės yra reguliuojamos, kartu yra reguliuojamos ir atramos kojoms. Baidarės yra patogios, nes į jas telpa daug bagažo, patogu įlipti ir išlipti, ji atspari smūgiams ir sudėtinga ją apversti. Jeigu su Jumis keliauja vaikai, ne bėda, į šias baidares galima įmontuoti vaikišką sėdynę.

Baidarių nuoma Šventosios upe

Ilgis: 16 km.
Trukmė: 6 val.

Maršruto pradžia yra Luodžio ežeras, kuriuo iki upės reiktų paplaukti 100 metrų, pabaiga yra tik įplaukus į Antalieptes marias. Šis maršrutas yra vienas vaizdingiausių, kadangi aplinka yra neurbanizuota, o sodybų aplink upę ir ežerus beveik nėra, todėl Jūsų ramiam poilsiui niekas netrukdys. Baidarių žygis Šventosios upe paliks Jums didelį įspūdį, nes pamatysite kaip per keliasdešimt kilometrų keičiasi aplink esantis kraštovaizdis, nuo siauros upės vagos iki išplatėjusios upės. Plaukiant šiuo maršrutu perplauksite kelis ežerus, vandens lelijomis nusėtą mažą Luodykščio ežerą, pušimis apaugusį Asavo ežerą ir siaurą Ūparto ežerą.


Baidarių nuoma Nikajos upe

Ilgis: 17 km.
Trukmė: 6 val.

Nikajos upė sužavės Jus savo kraštovaizdžiais ir aplinkine gamta, kurios nesugadino žmogaus ranka. Šioje upėje mėgausitės akiai maloniais vaizdais. Krantai Jus stebins patraukliais pelkynais, miškingomis pakrantėmis, praplauksite du XX a. pr. malūnus: akmeninį Štadvilių ir medinį Šlyninkos.


Baidarių nuoma Šventosios upe Dusetose

Ilgis: 19 km.
Trukmė: 4,5 val.

Baidarių nuoma Šventosios upe nuo Paščio ežero iki Užpalių miestelio. Šiuo maršruto yra malonu plaukti, nes upėje yra tinkama srovė baidarių plaukimui. Upė nepasižymi stipriu vingiuotumu, todėl maršrutas yra įveikiamas per greitą atstumą. Prie upės yra išlikusios senų akmeninių malūnų sienos, gausu vandens paukščių, daug tinkamų vietų išlipti pailsėti ir pasimaudyti.


Baidarių nuoma Šventosios upe Sartų regioniniame parke

Ilgis: 17 km.
Trukmė: 5 val.

Šiuo maršrutu yra malonu plaukti, nes upėje yra gera srovė baidarių plaukimui. Vaga silpnai vingiuota, todėl maršrutas yra įveikiamas per greitą atstumą. Prie upės yra išlikusios senų akmeninių malūnų sienų griūvėsiai, gausu vandens paukščių, daug tinkamų vietų išlipti pailsėti ir pasimaudyti. Kelionė puikiai tiks tiems, kurie mėgsta laukinę gamtą, ne urbanizuotus kraštovaizdžius, upes, kurios yra vingiuotos ir greit praplaukiamos.


Baidarių nuoma Ligajos upe

 Ilgis: 18 km.
Trukmė: 6 val.

Ligajos upė teka Gražutės regioniniame parke. Žygį pradėtumėte nuo Ligajos ežero, pabaigti galėtumėte arba įplaukus į Antalieptės marias, arba galite žygį pratęsti plaukiant iki Bikėnų kaimo. Plaukiant baidarėmis toliau Antalieptės mariomis turite galimybę pamatyti “Paukščių salą” ir užlietas senąsias kaimų kapines. Kurios, užtvenkus Šventosios upę, dabar yra visiškai užlietos, tačiau vis tiek gerai matosi po vandenio stovintys kryžiai. Tad žygis baidarėmis Antalieptės mariomis Zarasų rajone paliktų tikrai daug emocijų.


Baidarių nuoma Būkos upe

Ilgis: 15 km.
Trukmė: 5 val.

Baidarių žygis Būkos upe puikiai tinkamas tiems, kurie dar nėra susipažinę su Aukštaitijos nacionalinio parko ežerynais ir upėmis. Maršruto pradžia yra Uteno ežero, o žygio pabaiga Ginučiuose, prie vandens malūno. Tačiau tiems, kurie nori plaukti toliau, galime pasiūlyt dviejų dienų žygių plaukiant Bukos upe toliau. Baidarių nuoma Bukos upe turėsite galimybę pasigrožėti etnografiniais Strazdų ir Šuminų kaimais, Ilgasale, Ažvinčių giria ir kitais patraukliais gamtos objektais.


Baidarių nuoma Kiaunos upe

Ilgis: 17,4 km.
Trukmė: 5 val.

Kiaunos upė yra viena vingiuočiausių upių Rytų Aukštaitijoje, kuri teka Labanoro mišku ir Kiaunos kraštovaizdžio draustiniu. Ši upe yra siaura, tačiau visada vandeninga, nes ją papildo iš Labanoro miško tekantys upeliai. Baidarių žygis šia upe tinkamas ypač tiems, kurie nori keliauti nesunkiai, grožėtis aplinkiniais vaizdais ir mėgautis žmogaus nepaliesta gamta.

 Galime pasiūlyti ir kitų maršrutų arba plaukimų dvi ar daugiau dienų!